• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

    • V. Internatıonal Online Management and Social Sciences Conference, September 17-18, 2020
    • ULUSLARARASI ONLİNE V. YÖNETİM VE SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ, 17-18 Eylül 2020.
Üyelik Girişi
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret24515

Yazarlara Bilgi


Yazarlara Bilgi

1.Uluslararası Yönetim ve Sosyal Araştırmalar Dergisi (UYSAD) yılda  2 sayı yayımlanan uluslararası hakemli bir dergidir. Gerekli görüldüğü takdirde ek sayılar düzenlenebilir.

2.Uluslararası Yönetim ve Sosyal Araştırmalar Dergisi’nde yayımlanmak üzere gönderilen yazılar, daha önce yayımlanmamış olmalıdır. Yönetim ve sosyal bilimler alanında yazılan her makale, çeviri, söyleşi ve tanıtım yazılarına yer verilir. Kongre bildirileri ve konferans metinleri, yayımlanmamış olma şartıyla kabul edilir.

3. Makaleler, uysadeditor@gmail.com adresine gönderilmelidir.

4. Derginin yazı dili Türkçe ve İngilizcedir.

5. Dergiye gönderilen makalelerin başına, en az 100 en çok 200 kelimeden oluşan özetler ve özetlerin yazıldığı dillerde başlık ve anahtar kelimeler eklenmelidir. Türkçe yazılan makaleler için Türkçe özete ek olarak, İngilizce özet eklenmesi, İngilizce yazılan makaleler için ise, Türkçe özetlerin eklenmesi gerekmektedir.

6. Makalelerde yazar adları, yazarın çalıştığı kurum bilgileri ve elektronik posta adresleri açık ve doğru bir şekilde belirtilmelidir.

7. Yazarların gönderdiği makaleler Editör Kurulu tarafından yapılan ön incelemeden sonra, bilimsellik ölçütleri ve dergi yazım kuralları yönünden uygun bulunduğu takdirde yazar adları metinden çıkarılarak hakemlere gönderilir. Hakem raporunda düzeltme istenmesi durumunda yazar, sadece belirtilen düzeltmeler çerçevesinde değişiklikler yapabilir. Hakem raporunun olumsuz olması durumunda, üçüncü bir hakeme incelemesi için gönderilir. Yayımlanmayan yazılar, yazarına geri gönderilmez. Yazara durum hakkında bilgi verilir.

8. Makaleler yayımlanmak üzere kabul edildiği takdirde, tüm yayım hakları Uluslararası Yönetim ve Sosyal Araştırmalar Dergisi'ne ait olur. Yazarlar telif haklarını Uluslararası Yönetim ve Sosyal Araştırmalar Dergisi'ne devretmiş sayılır, yazara ayrıca telif ücreti ödenmez. Dergide yayımlanan yazılarda ileri sürülen görüşler yazarlarına aittir. Yasal, hukuksal, ekonomik ve etik sorumlulukların muhatabı yazardır.

9. Makalenin sonunda, makalede yararlanılan çalışmaların listelendiği kaynakça APA stiline göre yapılmalıdır. Kaynakça, yazarların soy ismine göre alfabetik olarak, satırbaşından boşluk olmayacak şekilde düzenlenmelidir.